היתרונות והשימושים בחוטי טריקו


למה משמשים חוטי טריקו?

סריגת בגדים ואביזרים, התחביב הישן-חדש שחזר בשנים האחרונות לאופנה, צבר פופולאריות רבה בקרב אנשים אשר אוהבים לעשות זאת בשעות הפנאי שלהם.

מעבר לכך, ישנם אנשים שלא רק סורגים להנאתם אלא מרוויחים מכך כסף, על ידי מכירה ושיווק של הפריטים שהם סורגים. אביזרים אלו יכולים להיות עשויים מחוטי מקרמה, חוטי משי, חוטי טריקו ועוד סוגי בדים שונים, כאשר כל סוג כזה שונה בתכונותיו ומתאים לסריגה של פריטים שונים.

חוטי טריקו, למשל, הם נעימים מאוד למגע ובעלי מספר תכונות נוספות אשר גורמות להם להיות מתאימים לסריגה של פרטי לבוש, כמו סוודרים, גרביים, שמלות ועוד. בנוסף לכך, חוטים אלו יכולים לשמש גם לסריגה של מוצרים נלווים לבית ואביזרים, כמו שטיחים, סלסלות, תיקים ועוד. 

התכונות והיתרונות של טריקו

לטריקו תכונות רבות המקנות לו יתרונות, כמו שהוא בד הנחשב נעים ורך, כפי שנזכר למעלה. תכונותיו הנוספות הן הגמישות של הבד, המתאימה מאוד לסריגה של בגדים. בנוסף לכך חוטי הטריקו הם יציבים מאוד, ולכן ניתן ליצור איתם פריט בעל צורה מסוימת ולהיות בטוחים שהמוצר יישאר כפי שנסרג מלכתחילה, ולא ישנה את צורתו במידה רבה מדי.

בחירה בטריקו

כאשר ניגשים לבחור את החוטים המתאימים לפריט אותו רוצים לסרוג יש להשוות בין התכונות של כל בד ולהבין מה הבד המתאים ביותר לאותו פרויקט. למשל, חוטי מקרמה מתאימים גם הם ליצירת שטיחים, תחתיות לעציצים ותיקים כמו חוטי טריקו, אך הם חוטים קשיחים יותר וניתן לעשות איתם צורות שונות וברורות שלא תמיד ניתן לעשות עם הטריקו.

דוגמא נוספת היא חוט כותנה, שהוא חוט קל יותר ונושם יותר, וניתן למצוא אותו במגוון גדלים למגוון שימושים שונים. הכותנה מתאימה מאוד ליצירת בגדי קיץ או פריטים שנדרשים בייבוש מהיר. לכן, אם רוצים לייצר בגד לחורף עדיף לבחור בטריקו, אך אם מעוניינים בבגד קליל לקיץ צריך לבחור בכותנה.

חנות הסריגה המקוונת

ארטלנד, חנות סריגה אינטרנטית, מביאה עד אליכם את כל מה שתצטרכו למען הפרויקט הבא שלכם.

החנות מציעה פריטים רבים לסריגה ולכל מה שמסביב. בחנות ניתן למצוא מגוון רחב ואיכותי של אביזרים לסריגה- חוטים מבדים שונים ובצבעים מגוונים, מסרגות שונות המתאימות לסוגי הסריגה השונים, גובלנים לרקמה ועוד אקססוריז נוספים לשדרוג הפרויקט שלכם וחווית הסריגה.

חוט טריקו קולומביה